SEO mentor

5 parimat copywritingu mudelit, mis teevad sinu reklaamtekstid mõjuvaks

5 copywriting mudelit reklaamtekstideks
Kas oled imestanud, kuidas mõne reklaami sõnad sinu meeli paeluvad või kuidas mõnda veebilehte on lausa võimatu sulgeda enne viimast rida? Sinna jõudmiseks on kasutatud läbimõeldud tekstiloomise taktikaid. Avasta need 5 copywritingu mudelid, mis psühholoogiselt mõjutavad lugejat tegutsema soovitud suunas. Lõpus võib veel näha näiteid igaühe kohta teemal “toitumisnõustaja teenuse müük.” Avasta ja katseta oma tekstides.

AIDA copywritingu mudel sisuloomeks

AIDA: Teadlikkus (Awareness), Huvi (Interest), Soov (Desire), Tegevus (Action)​

See mudel aitab sul oma sihtgrupiga sügavamat sidet luua ja panna lugejat vaja sinu toodet või teenust.

Teadlikkus (Awareness) siin saad tutvustada end oma sihtrühmale, näidates neile, et sina oled siin! Ole julge ja huvitav, et luua õige meeleolu ja köita lugeja tähelepanu.

Huvi (Interest) tekita sihtrühmas huvi enda lahenduste ja kaasahaarava looga, kuidas sa hakkad nende probleeme lahendama.

Soov (Desire) astme võludest ei saa sihtrühm enam keelduda. Selles etapis pane neid armuma sinu toote või teenuse eripäradesse, mida nad muidu ei näeks. Teatlege ka võimalikest eripakkumistest ja juhowest, mis võivad nende südamed vallutada.

Tegevus (Action) etapis ei saa sinu potentsiaalsed kliendid enam vastu panna. Sa pead teavitama ja suunama nüüd tegevusele – ostunupp või broneeimisvorm, pakub neile võimalust kohe suhelda sulle ja saada osa enda pakutavast ilusamast tulevikust.

PAS copywritingu mudel sisuloomeks

PAS: Probleem (Problem), Ärrita (Agitate), Lahendus (Solution). 

Selle raamistiku kasutamine on nagu kirjutamine mõjuva laulurefrääni, mis paneb sinu sihtrühma pead noogutama ja mõtlema: “Jah, see on just see, mida ma vajan!”

Probleem (Problem) tuvastad ja kirjeldad selgelt selle probleemi või vajaduse, mis sinu sihtgrupil on. Sa teed seda nii, et sinu lugeja tunneb, et oled nende muresid tõsiselt võtnud ja mõistad, millega nad silmitsi seisavad.

Ärrita (Agitate) süvendad probleemi, võimendad seda – kuidas probleem muudab sinu sihtrühma elu keerulisemaks, ebamugavamaks või stressirohkemaks. Selle sammuga süvendad lugeja tundeid ja tekitad soovi muutuse järele.

Lahendus (Solution) pakud välja oma toote või teenuse kui parima lahenduse sellele probleemile. Demonstratsioonid, kliendikogemused ja garantii muudavad siin sammu eriti mõjusaks. Peaksid illustreerima, kuidas sinu pakutud lahendus nende elusid paremaks muudab, praktiliselt ja emotsionaalselt.

BAB copywritingu mudel sisuloomeks

BAB: Enne (Before), Pärast (After), Sild (Bridge).

See on võimas raamistik, mis aitab sul kujundada lugu – kus sihtrühma liikmed olid enne sinu toote või teenuse kasutamist, kuhu nad jõudsid pärast seda ja kuidas sinu toode või teenus seda teekonda toetas.

Enne (Before) kirjeldad sihtrühma liikmete olukorda enne nende koostööd sinuga. See võib hõlmata probleeme, hädasid, tööga seotud väljakutseid või isiklikke raskusi, mida nad kogesid.

Pärast (After) kirjeldad sihtrühma liikmete olukorda pärast sinu toote või teenuse kasutamist. See võib hõlmata ärilisi või isiklikke saavutusi, võite või kergendust, mida nad nüüd tunnevad.

Sild (Bridge) valgustad, kuidas sinu toode või teenus aitas klientidel liikuda “enne” olukorrast “pärast” olukorda. See võiks olla lugu sellest, kuidas sinu toode või teenus lahendas väljakutse, pakkus väärtust või toetas neid nende teekonnal.

FAB copywritingu mudel sisuloomeks

FAB: Funktsioonid (Features), Eelised (Advantages), Kasu (Benefits).

See on kaasahaarav raamistik, mis aitab sul rääkida sinu toote või teenuse lugu just nii, et see sinu sihtgrupile kõige paremini kõlama hakkaks.

Funktsioonid (Features) on sinu toote või teenuse tehnilised aspektid või omadused, näiteks materjali tüüp, suurus, värv, kiirus või kasutajate arv, mida toode või teenus toetab.

Eelised (Advantages) on need aspektid, mis teevad sinu toote või teenuse eriliseks, ainulaadseks  ja mille tõttu sinu sihtgrupp seda kasutada eelistab. Need võivad olla näiteks kohandatavus, kasutuskõlblikkus mitmes seadmes, hea klienditeenindus või erakordne kvaliteet.

Kasu (Benefits) on see, mida sinu klient saab sinu toote või teenuse kasutamisel, mis võivad olla nii praktilised (näiteks aja kokkuhoid) või emotsionaalsed (näiteks enesekindluse tõus).

4P copywritingu mudel sisuloomeks

4P: Lubadusest (Promise), Pildist (Picture), Tõestusest (Proof) ning Tõuge(Push).

Selle mudeli abil oled võimeline kirjutama jätkusuutlikult, kavaldades konkurente maagiliste sõnadega.

Lubadus (Promise) räägi oma klientidele avalikult, mida nad sinu toote või teenuse kasutamisest võidavad. Ole julge, kuid samal ajal ka personaalne, pakkudes konkreetseid eeliseid, mida nad saavad kogeda sinu tootega.

Pilt (Picture) loo oma sihtgrupile kaasahaaravaid ja emotsionaalseid kujutluspilte, mis näitavad, kuidas sinu toode või teenus nende elu paremaks muudab. Kutsu neid ette kujutama, kuidas nad tunneksid end koos sinu tootega, et luua sügavamat ühendust nende ootuste ja unistustega.

Tõestus (Proof) vii sinu lubadus realismi maailma – see on koht, kus annad oma väidetele konkreetset alust ning esitad tõendid oma toote või teenuse suutlikkusest ja edukusest. Näita neile, kuidas ja miks sinu toode on olnud edukas, kasutades näiteid, kliendi iseloomustusi või mõõdetavaid tulemusi.

Tõuke (Push) anna sinu sihtrühmale viimane mõjus põhjus, mis aitab neil teha otsust sinu toote või teenuse kohta. Seal on võimalus julgustada neid toimima, pakkudes eripakkumisi, piiratud aja pakkumisi või esile tõstetud boonusmaterjale, mis aitavad neil olla huvitatud sinu tootest või teenusest.

Copywritingu mudelite näited - "Toitumisnõustaja teenuse müük."

A - Attention (Tähelepanu)

Või oled sa kunagi mõelnud, miks sinu "tervislikud" valikud ei too soovitud tulemust? (Kasutab tugevat, provokatiivset küsimust, et äratada lugeja huvi.)

I - Interest (Huvi)

Paljude jaoks on tervislik toitumine kui pusle, mille kokkupanek tundub keeruline ja aeganõudev. Sa oled üksi metsa eksinud ja vajad teejuhti, et leida tee tagasi. (Toob välja potentsiaalse probleemi, muutes lugeja uudishimulikuks.)

D - Desire (Soov)

Tahaksid sa tunda ennast energilisemana? Kaotada mõned üleliigsed kilod? Või lihtsalt elada tervislikumat ja õnnelikumat elu? Minu toitumisnõustamise teenused võivad olla just see, mida sa otsid. (Sütitab lugejas soovi ja vajaduse.)

A - Action (Tegevus)

Küsi nüüd oma tasuta konsultatsiooni. Tee esimene samm parema tervise suunas. (Kutsutakse üles tegutsema.)

P - Probleem (Problem)

Pärast tööpäeva on lihtne haarduda kiirtoidu järele, sest see tundub nii mugav. Kuid see, mis on mugav, ei ole alati tervislik. (Teen kindlaks probleemi, mis võib mõjutada paljusid.)

A - Agitatsioon (Agitation)

Kõige raskem osa on see, et mõnikord me isegi ei mõista, kuidas meie toiduvalik mõjutab meie üldist tervist ja heaolu. Kujutage ette, kui teavitamatus toitumisest hoiaks sind takistuste ees, mis ei lase sul tunda ennast parimal viisil. (Konkretiseerin probleemi ja toon välja valupunktid.)

S - Lahendus (Solution)

Mis siis, kui ma ütleksin sulle, et on olemas viis, kuidas sa saad oma dieeti nautida mugavalt, kuid samal ajal ka tervislikult? Liitu minuga ja ma aitan sul luua toitumiskava, mis on spetsiaalselt suunatud sinu vajadustele, tagades, et tunned ennast igapäevaselt energilisemana ja innustununa. Võta ühendust ja alusta oma tervislikku elu kohe! (Ma pakun lahendust ja kutsun üles tegutsema.)

B - Enne (Before)

Sa tunned, et oled rännanud erinevates dieediderägastikus: proovinud, katsetanud, loobunud... Tead, et pead midagi muutma, kuid ei tea täpselt, kust alustada.

A - Astud sammu (After)

Võid ette kujutada, kuidas oled leidnud parima toidulaua oma kehale ja meelele. Sa ei pea enam dieete vahetama, sest nüüd tunned endas jõudu ning tead, kuidas oma toitumist tasakaalustada.

B - Sild (Bridge)

Toitumisnõustaja on see sild, mida vajad, et ületada see lõhe sinu praeguse olukorra ja soovitud tulemuste vahel. Üksikasjalikult uurime sinu toitumisharjumusi, et välja töötada terviklik ja jätkusuutlik plaan, mis aitab sul saavutada tervisliku toitumisharjumuse. Võta nüüd ühendust ja leia oma tee õnnelikumale tulevikule!

P1 - Promise (Lubadus)
Tänu toitumisnõustaja teenusele leiad parema viisi tervisliku toitumise ja ideaalse kehakaalu saavutamiseks, ilma et peaksid ranged dieedid läbi käima.

P2 - Picture (Pilt)
Kujutle vaid: hommikul ärkad energilisena, tunned rõõmu oma päevast ja naudid tervislikke toite, mis maitsevad suurepäraselt. Kõik see on võimalik, kui teed koostööd toitumisnõustajaga.

P3 - Proof (Tõestus)
Toitumisnõustaja programm on aidanud paljudel mõista, mida tähendab tervislik toitumine ja kuidas langetada kaalu ilma range dieedita. Kasutades iganädalasi koolituslikke videoid, tervislikke retsepte ja individuaalset abi, annavad toitumisnõustajad sulle soovitud tulemuste saavutamiseks vajaliku toel

P4 - Push (Lükka)
Ära oota rohkem - hakka täna oma elu muutma! Võta ühendust toitumisnõustajaga ja alusta oma teekonda tervislikuma ja õnnelikuma elu poole.

Omadused (Features): Infusiooni käigus on minu eesmärk anda sulle kõik vajalikud toitumisalased teadmised ja toetada sind tervislike toitumisharjumuste kujundamises. Soovin võtta arvesse sinu individuaalseid vajadusi ja eesmärke, et saaksid saavutada parimaid tulemusi.

Eelised (Advantages): Toitumisnõustajana toetan sind järjepidevalt, aidates ületada võimalikke takistusi teel tervemate toitumisharjumuste poole. Et saaksid vabaneda väsimusest ja tugevdada oma immuunsüsteemi, seades toitumise rõõmu tagasi oma elu keskpunkti.

Kasu (Benefits): Kvaliteetse toitumisnõustamise abil paraneb sinu üldine tervis ja sooritusvõime. Sinu investeering endasse ja oma tulevikku algab üks lihtsa otsusega. Algatus on sinu – muuda oma elu ja hakka juba täna nautima tervisliku toitumise kasu!

Kokkuvõtlikult on copywriting mudelid tõhusad vahendid sõnumite struktureerimiseks ja veenva sisu loomiseks. Sõltuvalt sinu konkreetsest eesmärgist ja sihtrühmast võib sobida üks või teine raamistik. oluline on, et sinu sõnumid resoneeruksid sinu sihtgrupiga, olgu need siis teie kodulehel või reklaamides. Pakkudes publikule huvitavaid, asjakohaseid ja mõjusaid sõnumeid, saad luua tugeva brändi ja eduka äri.

Inspiratsiooni saanud: Medium ja Brendanaw

Jaga postitust